Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zmiana księży w lubelskich parafiach

Utworzony przez Gość, 22 czerwca 2009 r. o 23:42 Powrót do artykułu
Dziennikarzyno, partyzancie .... Skopiowałeś prawie cały tekst ze strony lubelskiej kurii. W dodatku z błędami. Zobacz 11 pozycję (dot. ks. Raczyńskiego). Jeśli naczelny ma więcej oleju w głowie niż Ty to wyceni Ci tę pisaninę na 2,50 zł. Szukaj roboty w sklepie. Nie rób obciachu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LISTA DARMOZJADÓW
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
LISTA DARMOZJADÓW
Gościu!!!! Ale jesteś smutny!!!!!! Szkoda dla takich jak Ty czasu!!!!Nie mogłeś większymi literami napisać!!!!!!!!! Większymi!!!!!!!! Ale jak ma sie problemy z myśleniem to nic się nie poradzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"z pewnością nie bezproblemowa (wystarczy wspomnieć te pięć noworodków w beczce) i wymagająca ciężkiej pracy...]" "pięć noworodków" i jeden rok wcześniej... - wiesz co to znaczy? to znaczy że do ludzi (oczywiście że nie wszystkich) trzeba dotrzeć bo to się nie bierze znikąd - nikt nie widzi, nikt nie słyszy, wszyscy w kościele?" Drogi Panie Przemku jest mi bardzo przykro, że uważasz naszą parafie za problemową z powodu tej smutnej sprawy. W woli sprostowania te tragedie działy się gdy ta rodzina mieszkała w Lublinie, a jedynie skutki zostały ujawnione po ich przeprowadzce do Czerniejewa i nikt z naszych mieszkańców widzieć ani słyszeć tego nie mógł. Wskazanie za przykład tej sprawy uważam za bardzo nie stosowne, powinno pozostawić się te dzieciątka w spokoju, a nie przywoływać gdy tylko jest mowa o Czerniejewie. Odnośnie tego czy wymagamy ciężkiej pracy, to uważam że pewnie takiej samej jak każda przeciętna parafia. Nie jest u nas wcale tak źle, aby trzeba było nad nami bardzo ciężko pracować Ksiądz Marek dawał sobie znakomicie rade mimo że nie zawsze bywało łatwo ( wynikało to z oporu niektórych parafian). Zmianę księdza proboszcza odczujemy bardzo i trudno będzie nam z radością przywitać nowego. Zgadzam się wypełni z przedmówczynią "księdza MARKA ŻYSZKIEWICZA szanuje tu każdy za jego życzliwość, podejście do ludzi i umiejętność gospodarowania". Jesteśmy mu wdzięczni za wszystko co zrobił dla naszej parafii, a było tego nie mało więc wyliczać nie będę. KS. MARKU POWODZENIA BĘDZIEMY TĘSKNIĆ:(:(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam za literówkę w nazwie, chodziło oczywiści o Czerniejów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no to faktycznie zostawmy te noworodki... bo zaczyna się tu o nich dyskusja... a nie miejsce na to chyba... pzdr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie do ks.bp życińskiego: Jak można tylu osobom zadawać ból. jak można spac spokojnie wiedzęc że inni nie śpią po nocach i wylewają gorzkie łzy. Jak można zmieniać coś co jest dobre. Jak można zabrać nam Ksiedza MARKA? Dla zasady? wlasnego intersu? intersu ks.Podstawki??? Niech mi ktoś to wyjaśni, bo ja nie rozumiem i obawiam się że nie tylko ja mam takie wątpliwości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nam zabrano cudownego księdz Piotra Kowalczuka i wysłano na koniec świata do Austrii? Dlaczego?! Czy dlatego, że jest dobrym człowiekiem, pochylającym się nad każdym potrzebującym, smutnym, zbłąkanym. Czy dlatego, że cenił i szanował każdego człowieka? Od tej nominacji zmienił się mój stosunek do osoby ks. biskupa i to wcale nie na dobre. Wstyd biskupie, wstyd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leniak napisał:
W żadnym wypadku drogi gościu nie traktuję parafii w Czerniejowie jako zaścianka... skad to przypuszczenie? ja mieszkam w parafi co ma 1000 osób... "pięć noworodków" i jeden rok wcześniej... - wiesz co to znaczy? to znaczy że do ludzi (oczywiście że nie wszystkich) trzeba dotrzeć bo to się nie bierze znikąd - nikt nie widzi, nikt nie słyszy, wszyscy w kościele? a Krzysiek o życie umie powalczyć... ... tragedia owszem, sensacja nieszczególnie... mordujecie dzieci na małą skalę? bo skoro nie na wiekszą? - nie pisz lepiej durnot bo przykro czytać... a pracować ciężko to po prostu trzeba w zyciu - inaczej człowiekowi odbija szajba i pisze że jest bosko bo nie modruje w większej skali... ks. Marka nie znam... fajny gostek - dobrze. taki los księzy że przychodza i odchodzą Ks. Marek był 9 lat teraz przychodzi następny... powitacie go jak? ... Krzysiek umie kopać piłkę i nie jest zadnym potworem tylko normalnym człowiekiem który dziwnie się ubiera (w czarne takie sukienki) poza tym jest prezbiterem... ja nie mam pojęcia jak on traktuje chyba pierwszą w życiu parafię ale nie sadzę by myślał że to zesłanie kiedyś dokonał wyboru i nie widzę niekonsekwencji... Ja piszę i zastanawiam się nad zesłaniem a ja nie nazywam się Krzysiek ino Przemek... ... no mniejsza z tym zresztą nie traktuję Czerniejowa jako zascianka i już.
Zastanawiam się Przemku,dlaczego nasza parafię tak oceniasz.kościół nie jest maleńki,ale za to bardzo zadbany.sama zbrodnia nie miała miejsca w naszej parafii,tylko w Lublinie.a jej skutki okryły naszą parafię złą sławą.Twoje stanowisko,nie jest obiektywne,tylko usprawiedliwiasz decyzję biskupa Życińskiego,który w naszej diecezji,dokonał już wiele złego,nawet na KUL-u.jeżeli jest dobrze, to ona tak zamiesza,aby wszystko zepsuć i żeby było źle.do tej pory w naszej diecezji było wielu biskupów,a oni wszyscy razem nie dokonali tyle zła co on sam jeden.Jego wypowiedź w radiu eR podczas nominacji księży jest absurdalna,wręcz śmieszna,co znaczy ze ksiądz jest dla kościoła a nie dla parafian? przecież,to parafianie tworzą kościół. Podejrzewam,że stanowisko jakie zajmujesz w tej sprawie świadczy o tym, że nie jesteś zwykłym parafianinem lecz księdzem.Nie zachwalaj swojego kolegi,jaki on mądry i wspaniały,to MY- Parafianie go ocenimy!Dziwi mnie pozycja np. księdza z Żabiej Woli-jest on już na parafii ponad 20 lat! pewnie dużą kasę oddaje biskupowi Życińskiemu-tak mówią parafianie.Jeśli chodzi o naszego księdza Marka to on jest prawdziwym oddanym księdzem z powołania,dostrzeże każdego,pochyli się nad każdym chorym i potrzebującym. Najstarsi parafianie nie pamiętają, aby był taki ksiądz oddany Bogu i ludziom.Bardzo będzie GO NAM BRAKOWAŁO!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga Mieszkanko Czerniejowa... to już każdy kto ma zdanie odmienne od Twojego musi być księdzem??? Cóż za ciekawa konstrukcja logiczna:) Wy tam w Czerniejowie toście przypadkiem nie powariowali niektórzy?... Z tego co wiem, to już kiedyś nawet blokowali kościół u was w obronie księdza... Co będzie tym razem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
.
Ostatnio edytowany 14 lipca 2009 r. o 17:35
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekawy napisał:
Droga Mieszkanko Czerniejowa... to już każdy kto ma zdanie odmienne od Twojego musi być księdzem??? Cóż za ciekawa konstrukcja logiczna:) Wy tam w Czerniejowie toście przypadkiem nie powariowali niektórzy?... Z tego co wiem, to już kiedyś nawet blokowali kościół u was w obronie księdza... Co będzie tym razem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i niespodzianka nie musisz zastanawiać się co zrobimy aby zaprotestować przeciw decyzji arcybiskupa o przeniesieniu księdza Marka. Ha Ha Ha będziemy protestować do skutku!!!! A ksiądz Krzysztof ma problemy z emocjami?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie nie dajcie sie wkoncu sa odwazni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TAK POWINNO BYC WSZEDZIE ROBIA Z NAMI CO CHCA I MYSLA ZE WSZYSTKO SIE UDA O NIE POPLECZNIKOW NAM CHCA WEPCHNOC BO LADNA PARAFIA I NIEDALEKO LUBLINA Z PIENIEDZMI W KASIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KS MAREK MUSI WRUCIC BO TO JEST NASZ PARAFIA BUDOWANA Z NASZCH PIENIEDZY I NASZCH PRZOTKOW I MY MAMY DECYDOWAC O GOSPODAZU KTORY SIE SPRAWDZIL I COS ROBI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak podjeliście walkę z Zycińskim to musicie ją wygrać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest nam parafianom bardzo przykro, że Kuria nie liczy się z naszymi uczuciami stąd ta desperacja wszystkich ludzi młodych i starszych. Własnie dzisiaj widać jaką jesteśmy siłą - bo bronimy tego co jest dobre a nie idziemy na łatwiznę i bez zastanowienia zgadzamy się na wszystko. Ks. Marka sznujemy za to, że sprawdził się w naszej wspólnocie. Zabiegał i troszczył się o mienie parafialne jak mógł a przecież nie za pieniądze z kurii ale nasze. Jesteśmy dumni, że kościół niespełna 400 lat istniejący nie popada w ruinę a jednak pięknieje. Wcale nie mieszkają tu ludzie cieni jak niektórzy o nas myślą ale nie trzeba mieć skończonych kilka fakultetów by odróżnić dobro od zła. O czym niektórzy zapomnieli tam w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuchajcie, to co się działo dzisiaj w Czerniejowie pod kościołem jest po prostu śmieszne! Prawo kanoniczne mówi PROSTO i WYRAŹNIE, że ksiądz na parafii może siedzieć PIĘĆ LAT. A ks. Marek (którego oczywiście bardzo szanuję) jest w Naszej parafii już 9, więc nie wiem dlaczego ludzie się tak bulwersują. Taka jest kolej rzeczy, że coś się kończy a coś nowego zaczyna. Ksiądz Marek nie byłby u Nas na wieczność. A teraz co jest winien ks. Podstawka, że jest tak szykanowany przez parafian? Czy Wam nie wstyd? Jak potem wejdziecie do kościoła w którym ks. Podstawka będzie odprawiał msze? Bo będzie! Ks. Marek dostał taki nakaz i musi go spełnić! Pierwszy raz w życiu widziałam taką maniane na Czerniejowie. Jest mi po prostu wstyd! Ksiądz Marek tyle razy prosił żeby nie robić żadnej zadymy! Ale oczywiście Wy drodzy parafianie wiecie wszystko lepiej co jest dla Nas wszystkich lepsze. Powiedzcie mi w takim razie po co było pisać donosy na ks. Marka? Jest mi wstyd za was wszystkich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie ten strajk to leka przesada. Widać że nasza wspólnota po prostu nie umie rozmawiać, łatwiej im wyjść pod Kościół trochę pokrzyczeć niż wcześniej jak już coś było na rzeczy starać się wpływać na decyzje Biskupa. Teraz to już pozamiatane tylko wstyd robią dla Czeniejowa. Jak chcecie coś wskórać to pod Kurią protestować to może i go coś by ruszyło a tak to przeczeka i tak decyzji nie zmieni. Szkoda ks. Marka wiadomo był z nami tyle lat, ale takie życie wszystko się zmienia proboszczowie też. A ciągłe szykanowanie nowego księdza to głupota i tylko źle świadczy o ty ludziach którzy to robią. On niczemu nie jest winien rozkaz dostał to musi wykonać. Nie wpuszczenie go żeby odprawił Msze dla tych tam zebranych to mają być Katolicy. Ludzie zacznijcie myśleć bo wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...